dr hab. Małgorzata Rocławska-Daniluk, prof. UG

Małgorzata Rocławska-Daniluk

Strona internetowa

Kontakt: malgorzata.roclawska-daniluk@ug.edu.pl

Studia 5- letnie magisterskie na UG, kierunek: filologia polska; 2 – letnie podyplomowe studia logopedyczne w Katedrze Logopedii UG; praca magisterska pt. „Lingwistyczne aspekty matematycznych zadań tekstowych”, promotor: prof. J. Maćkiewicz (1993); rozprawa doktorska pt. „Syntetyzowanie wyrazów z fonemów przez dzieci sześcioletnie”, promotor: prof. J. Maćkiewicz (2002); rozprawa habilitacyjna „Dwujęzyczność i wychowanie dwujęzyczne z perspektywy lingwistyki i logopedii” (2012) w latach 2007-2009 członek Komisji Rozwoju i Zaburzeń Mowy Komitetu Jęz. PAN; od 2012 r. kieruje Pracownią Interdyscyplinarnych Badań Językowych UG; od 2014 r. członek Advisory Board „Gdańsk Studies in Language” ed. D. Stanulewicz; od 2015 r. członek rady recenzenckiej lubelskiego czasopisma „Logopedia”.
Źródło: fil.ug.edu.pl