Zaproszenie dla logopedów, nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych

W ramach Dni Otwartych i Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na wykład, pokaz filmowy sztuki teatralnej i warsztaty:

20.09.2023, IFP UWr, godz. 12.00, s. 143: wykład z elementami warsztatu; dr hab. Anna Majewska-Tworek, prof. UWr, Czym współcześnie zajmuje się logopedia? (współorganizator mgr Jolanta Skowronek) – możliwe zorganizowanie łączenia online z klasą szkolną po wcześniejszym kontakcie mailowym (anna.majewska-tworek@uwr.edu.pl)

Wykład będzie opowieścią o interdyscyplinarnej logopedii, która czerpie z lingwistyki, medycyny, psychologii, pedagogiki, kształtując swoje odrębne instrumentarium teoretyczne i praktyczne. Wykład jest adresowany do osób, które się zastanawiają, czy warto zostać logopedą, a także do tych, którzy kiedyś do gabinetu logopedy chodzili i mają różne z niego wspomnienia (dobre i złe) oraz do tych, którzy w gabinecie logopedy nigdy nie byli, ale są ciekawi, jak w nim jest.

22.09.2023, online, godzina 17.00: projekcja sztuki teatralnej “Unspoken”; dyskusję poprowadzi mgr Aleksandra Boroń (współorganizator dr hab. Anna Majewska-Tworek); czas trwania projekcji: 71 min, przewidywany czas trwania dyskusji: 30 min. Łącznie: ok. 110 min. (zapisy: aboron@logopeda-24.pl)

Autorem sztuki teatralnej zatytułowanej Unspoken – a play about a man and his stuttering  / Niewypowiedziane – sztuka o człowieku i jego jąkaniu jest mieszkający w Yorkshaire dramaturg Neil Rathmell. Napisał ją we współpracy z dr Trudy Stewart (doświadczoną logopedką, autorką licznych publikacji o jąkaniu). Celem tej współpracy było stworzenie dzieła, które odzwierciedlałoby doświadczenia zwykłej osoby jąkającej się.

30.09.2023, Instytut Filologii Polskiej, s. 125, godz. 11.00: warsztat mgr Aliny Butkiewicz pt.: „Dziecko z wadą słuchu w gabinecie logopedycznym. Po pierwsze: nie panikuj!”

Mgr Alina Butkiewicz na zajęciach z surdologopedii w KSPL UWr (marzec 2023)

Warsztat jest połączony z uroczystością rozdania dyplomów Absolwentom logopedii ogólnej i klinicznej (Rocznik 2021/22) oraz spotkaniem Absolwentów z Kandydatami na podyplomowe studia logopedyczne. Będzie okazja do rozmów i wymiany doświadczeń.

Każdą zainteresowaną Osobę na wszystkie lub wybrane wydarzenia serdecznie zapraszamy!